FUE Yöntemi Nedir

FUE Yöntemi Nedir?

FUE yöntemi açılımı, Follicular Unit Extraction yani foleküler ünite çıkarma olarak tanımlanmaktadır. FUE tekniği ile saç ekimi, yapılacak kişiye herhangi bir cerrahi uygulama olmadan yapılmaktadır. İlk olarak donör bölgelerden kıl kökleri alınmaktadır. Kısaca FUE, ekim yapılacak bölgeye saç ekme işlemidir. FUE tekniği günümüzde en gelişmiş ve doğru sonuçlar veren saç ekimi yöntemidir.

Adım Adım FUE Yöntemi

FUE Yöntemi Nedir?İlk adım; Saç Analizi

Saç ekim uzmanı saçın detaylı analizini yapmaktadır. Ekim yapılacak bölge belirlenmektedir. Daha sonra ihtiyaç duyulan greft sayısı bulunmaktadır. Hastanın da onayıyla beraber izlenecek yönteme karar verilmektedir. Ardından FUE yöntemi işlemine başlamadan önce kafadaki bütün saçlar traş edilmektedir.

İkinci adım; Lokal Anestezi

Kişinin kafasına iğne yardımı ile lokal anestezi yapılmaktadır. Yani kişinin acısız konforlu bir saç ekim operasyonu geçirilmesi sağlanır. Özetle bu uygulama saç ekimine karşı korkuyla yaklaşan kişilerinde acıtır mı sorusunun cevabı olmaktadır.

Üçüncü adım; Donör Bölgeden Greftlerin Alınması

Kişinin iki kulak arasında kalan ense diye adlandırılan donör bölgeden micro motorlar yardımı ile gerekli görülen adete göre saç kökleri alınmaktadır.

Dördüncü adım; Saç Yönünün Belirlenerek ve Kanal Açılması

Bu işlem saçların çıkma yönünü ve doğallığını etkileyen bir işlemdir. FUE tekniğinde çıkacak olan saçların yönü ve şekli %90 gibi yüksek bir oranda ekimi yapacak doktorun ve ekibin uzmanlığından etkilenen bir işlemdir. İyi bir saç ekimi uzmanı saçlarınızın eskisi gibi doğal çıkması için bilgisini, tecrübesini gösterir. Hastanemizde yapılan saç ekimi sonuçlarında en önem verdiğimiz şeylerden biri kişilerin istekleri doğrultusunda sık ve doğal görünüm elde edilmesini sağlamaktır.

FUE Yöntemi Beşinci adım; Greftlerin Kanallara Yerleştirilmesi

Açılan kanallara gretfler alınmaktadır. Daha sonra bu greftler ekim yapılacak yere yerleştirilmektedir. Böylece saç ekim operasyonunu ekim süreci tamamlanmış olmaktadır.

Hastanın Taburcu Olma Süresi

Operasyon sonrasında dilediğiniz gibi gün içerisinde evinize gidebilirsiniz. Ya da hastanemizde bir gün istirahat edebilirsiniz. Kısaca yapılan bu işlemin ardından saç ekim uzmanımız tarafından evde nasıl bakım yapacağınız sizlere detaylı olarak gösterilir. Bilgilendirme sonrasın da evinizde hastanemize gelmenize gerek duymadan bakımını yapabilmektesiniz. Ekim işleminin ardından geçirilen iyileşme süreci boyunca tüm sorularınız için hastanemize gelebilirsiniz. Ya da saç ekim uzmanımız ile iletişim sağlanmalıdır.

FUE Yöntemi Sonrası ve Saçların Çıkma Süreci

Saçlar operasyondan sonraki ilk 3 hafta içerisinde saç kökleri içeride kalacak şekilde dökülebilirler. Bu saç dökülmesi kırılma olarak da adlandırılmaktadır. Ekimden sonraki 3 -5 aydan itibaren çıkmaya başlarlar. Saçların tamamen çıkması bir yılda tamamlanmaktadır.