Saç Dökülmesi ve Saç Ekimi

Saç Dökülmesi ve Saç Ekimi

Hamile kadın hormonlarında çeşitli değişimler olmaktadır. Saç dökülmesi de bunlardan biridir. Hamile olan kadınlar bir anda gülüp bir anda ağlamasının sebebi de hormonal değişikliklerdir. Bu hormonal sebeplerden dolayı yaşanan dengesizlikler loğusa döneminde de kendini göstermeye devam eder. Doğum yapan kadın sadece psikolojik olarak sorunlar yaşamaz. Loğusa kadınlar süt emzirmekte oldukları için saçlarının döküldüğünü düşünürler.

Saç Dökülmesi ve Saç EkimiBu durum sadece hormon değerlerinin aniden yükselmesi ve aniden düşmesi ile ilgilidir. Hormon değerleri tamamen düzeldiğinde saç dökülmesi de durur. Eğer altı ay gibi süre zarfında saç dökülmelerinde bir azalma gözetilmezse mutlaka bir uzmana başvurulması gerekir. Çünkü hamilelik ve loğusa döneminde kişinin tüm vücudunda çeşitli vitamin değişiklileri olmaktadır. Bu kaçınılmaz bir durumdur. Özetle vitamin değerlerine baktıran bireye çözüm yolu olarak düzenli bir şekilde vitamin alması gerektiği hekim tarafından tavsiye edilmelidir. Kısaca özetlersek loğusalık gibi zor bir dönem geçiren kadının mutlaka aşırı stres yapmaması gerekmektedir.

Saç Dökülmesi Çözümü Saç Ekimi

Saçların dökülmesi hemen her bireyin yaşamış olduğu bir hastalık biçimidir. Eğer tedavi edilmez ise ileride kişiler kellik durumu ile karşı karşıya kalmaktadır. Yani, saç dökülmelerine karşı en etkili olan yöntem, saç ekimi yaptırmaktır. FUE tekniği ile saç ekimi yapılan bölgede bir daha ömür boyu saç dökülmesi yaşanmamaktadır. Saç ekiminden sonra oldukça sağlıklı ve gür saçlara sahip olunmaktadır. Yani hasta toplumla barış içerisinde hayatına kaldığı yerden devam etmektedir. Saç ekimi hemen her bireyin yaptırabileceği ekonomik bir yöntemdir. Yıllarca saç dökülmesini engelleyecek çeşitli ürünleri deneyen bireyler oldukça fazla para harcamaktadır. Oysa saç ekiminden sonra bir daha hiç dökülmeyecek saçlara kavuşulmaktadır.

Saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan birey ancak saç ekimi sayesinde kesin sonuca ulaşması mümkün olmaktadır.