Köselik nedir, nasıl tedavi edilir

Köselik nedir, nasıl tedavi edilir?

Köselik nedir? Erkekte sakal çıkmaması durumuna köselik denmektedir. Erkekte genellikle hormonal bazı sorunlar veya değişikliklerden dolayı sakal çıkmaz. Diğer bir sebebi de genetiktir. Erkekte sakal çıkmaması kesinlikle bir sağlık sorunu değildir. Ancak psikolojik açıdan kişinin sosyal yaşantısını etkilemektedir. Bunun başlıca sebeplerinden biri erkeksi bir görüşünün olmamasıdır. Ayrıca yaşından oldukça küçük göstermesi de büyük sorundur. Bu sorunlar her erkeği rahatsız etmekte, özgüven sorunları yaşamasına sebep olmaktadır.

Köselik nedir? Nasıl tedavi edilmektedir?

Köselik nedir, nasıl tedavi edilir?Köseliğin başlıca sebeplerinden biri olan hormon eksikliği kısa sürede teşhis edilip eksik olan hormon dışarıdan alınırsa sakallar kendiliğinden çıkmaya başlar ancak bu kesin bir tedavi yöntemi değildir. Eksik olan erkeklik hormonu testosteron dışarıdan alındığı için hormon kesildiğinde sakallar yeniden dökülmektedir. Aynı zamanda erkeklik hormonunun sürekli alınması vücutta farklı reaksiyonlar da göstermektedir.

Bu yüzden köseliğin en kalıcı ve sağlıklı tedavi yöntemlerinden biri sakal ekimidir. Hiç sakalı olmayan bir erkeğe yaklaşık 1000 kök sakal ekildiğinde köse görünümünden tamamen kurtulmaktadır. Ayrıca hasta isterse kök sayısını daha da arttırarak daha yoğun bir sakal görünümü elde edebilir. Burada önemli olan sakal ekimi için uzman bir doktor tercih etmektir. Sakal ekimiyle ilgili daha detaylı bilgi almak için saç ve sakal ekimi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Erkekler için sakal çok önemlidir. Bazı erkeklerde çok farklı sebeplerden dolayı sakal çıkmaz. Bu sorunla baş etmenin kesin ve en köklü çözüm yolu ise güvenebileceğiniz bir kliniğe sakal ekimi yaptırmaktadır. Uygulanacak tedavi sayesinde köselik sorunu yaşayan erkekler oldukça doğal gözüken sakallara sahip olacaklardır. Psikolojik sorunlarından arınıp günlük hayatlarına mutlu olarak devam edebilecekleridir.

Hair Med Antalya’da Sakal Ekimi Yapıyor

Yıllardır hastalarına sağlık hizmeti veren Hair Med sakal ekimi tedavisini de hastalarına uygulamaktadır. Firmamız bu tedavinin yanı sıra saç, sakal, bıyık ve kaş ekimi tedavilerini de misafirlerine sağlamaktadır. Antalya merkezli olan firmamız, aynı zamanda İstanbul ve İzmir’de de hizmet vermektedir. Teknolojiyi yakından takip ederiz, bulunan yeni tedavi yöntemlerini de hızlıca uygularız. FUE yöntemi ile her türlü ekim tedavisini yaparız.