Saç Şekillendiriciler

Saç Şekillendiriciler

Saç şekillendiriciler hakkında bilgi verelim.

Saç şekillendiriciler nelerdir?

Saç şekillendiriciler nelerdir?Günümüzde oldukça gelişmiş teknolojilere sahip saç şekillendiriciler bulunmaktadır. Düzleştiriciden maşaya kadar çok farklı özelliklerde olan saç şekillendiriciler sayesinde insanlar kuaföre gitmeden her türlü saç modelini evde yapabilmektedirler.

Saç Şekillendiriciler : Saç Düzleştiriciler;

Saç düzleştiriciler genel olarak 2 plakadan oluşmaktadırlar. Son zamanlarda saç düzleştiricilerin iyon özellikli olanları oldukça rağbet görmektedir. Bu düzleştiriciler maksimum 220 dereceye kadar ısınarak fön gerektirmeden saçların düzleşmesini sağlamaktadırlar. Sıcak yaz aylarında saç düzleştiriciler sayesinde saçlarınız nemliyken bile bu aletler yardımıyla çok kısa sürede düzleştirebilirsiniz.

Saç Maşaları

Saç maşaları genelde yuvarlak hatlara sahip saç şekillendiricileridirler. Bu tip saç maşalarının makas gibi açılan modelleriyle beraber tek bir koldan oluşan tipleri de bulunmaktadır. Saçları tutamlara ayırmak suretiyle maşa işlemiyle mükemmel görünümlü saçlara kavuşabilirsiniz. Sanılanın aksine saç maşalarını kullanmak oldukça kolaydır.

Fön Makineleri

Çok değişik model ve amaçlarda kullanılan saç şekillendiriciler çıksa da fön makineleri kuaförlerin vazgeçilmezleri arasında bulunmaktadırlar. Çünkü fön makineleri sadece saçları şekillendirmeyip aynı zamanda saçların parlamasına da yardımcı olmaktadır. Bu sebeple ne işlem yapılacaksa yapılsın ilk önce fön makineleri kullanılarak saçların parlatılması sağlanır. Ardından diğer saç şekillendirme işlemlerine geçilir.

Yardımcı Saç Şekillendirme Ürünleri

Saç şekillendirme aletleri dışında imajımızı tamamlamak için bazı yardımcı elemanlara ihtiyaç duymaktayızdır. Örneğin saçımıza verdiğimiz şeklin uzun süre korunmasını istiyorsak saç köpükleri ve spreyleri gibi ürünleri kullanabiliriz. Saç köpükleri saçlarımızın ağırlaşmadan ve sertleşmeden şekil almasına yardımcı olmaktadırlar. Ayrıca saç spreylerini ise şekil verdikten sonra verdiğimiz şekli sabitlemek için kullanabiliriz. Saç köpükleri saç spreylerinden farklı olarak hafif nemli iken kullanılmalıdır. Bu sırada saç köpüğünü saçınıza uyguladıktan sonra istediğiniz şekli verebilirsiniz. Saç imajınızı önceden belirlemek sizlere saç şekillendirme konusunda büyük bir zaman avantajı sağlayacaktır.

Antalya’da ki Sağlık Merkezimiz

Antalya’da bulunan Hair Med sağlık merkezimizde saç ekimi ile sakal, bıyık ve kaş ekimi gerçekleştiriyoruz. Bu konularda destek isteyen hastalarımıza 7/24 hizmet veriyoruz. Sağlık alanındaki geşlişmeleri yakından takip ediyor, yenilikleri hızlıca tedavi yöntemlerimize ekliyoruz. Ekim konusunda destek isteyen hastalar bize ulaşabilirler. Hem tatil yapmaları hem de tedavi olmaları konusunda da kendilerine yardımcı olacağız.